Yıkandıktan Sonra Sararan Halıların Temizlenmesi

Halı sararması, halı dokusunun yıkandıktan önce veya sonra renginin çeşitli lekeler veya temizleyicilerin halıyı deforme etmesi sonucu renk değiştirmesidir. Halılarınızın sararması hoş bir durum değildir. Yıkandıktan sonra halınızın sararması iç karartıcı bir durumdur. Ancak bu durum düzeltilebilir. Halılarınız yıkandıktan sonra sararmasının nedeni yüksek ph değerli deterjanların kullanımı olabilir. Halınızın yün halı ise kullanılan kimyasal deterjanlarda halınızın rengini bozabilir, ama halınız pamuk veya polyester ise halınızda sararma meydana gelmez, hatta kullanılan deterjanlar halınızı daha parlak ve canlı gösterir.

Bazı durumlarda halı sararması engellenemez. Bu durumun en yaygın görüldüğü durum foto-oksidasyon’dur. Yani beyaz halınızın sürekli güneş ışığına maruz kalması halınızın renginin kalıcı değişmesine sebep olur. Bu durum yün halılar için geçerlidir.

Yıkandıktan Sonra Sararan Halıların Beyazlatılması

Halı sararmaları genel olarak profesyonel temizleyici malzemeleri ile temizlenir ve olumlu sonuçlar verir. Temizleme sonrasında deterjandan kaynaklı bir sararma olmuş ise bu durum asit ile durulamak ile düzeltilebilir. Deterjanlar bazik bir yapıya sahip olduğundan sararma yapabilir. Bu durumda doğru ölçekte asitli su ile halıyı durularsanız, asitli su bazlı sararan bölgeyi nötrleyeceğinden sararmayı açarak eski beyaz dokusuna geri döndürebilir. Ama asitin oranı yanlış ayarlanırsa halınızda düzeltilemez deformasyonlar meydana gelebilir. Tüm bunların yanı sıra halınız eğer sentetik, polyester halı ise ve kalıcı renk değişimi söz konusu ise halınız işinin ehli kişilerce boyanabilir ve yepyeni bir halı elde edebilirsiniz.

Yıkandıktan sonra sararan Halıların Temizlenmesi inci halı yıkama pendik olarak sorunsuzca hşzmet vermekteyiz.

Yeni Yazı

Yorumlar (11)

 • Aykut

  12 Şubat 2021 - 00:34

  Yıkamaları coook temiz çok memnun kaldık herkese tavsiye ederim Kaynarca halı yıkama gününden önce teslim hızlı ve çabuk teşekkürler

 • Ali

  12 Şubat 2021 - 09:25

  Merhaba,
  Kaynarca halı yıkama ekibine çok teşekkür ederim. Çok memnun kaldım

  • İNCİ Halı Yıkama Fabrikası

   13 Şubat 2021 - 12:24

   Merhaba Ali bey kaynarca halıyıkama yorumlar için teşekkür ederim

  • İnci Halı Yıkama Pendik

   13 Şubat 2021 - 12:46

   Bizi tercih ettiğiniz icin ve değerli yorumunuz için tesekkur ederiz.

 • Naim çınık

  12 Şubat 2021 - 15:25

  10 yıldır başka yerde yıkamadık
  kaynarca halı yıkama ekibine teşekkür ederiz çok temiz ve hızlı

  • İNCİ Halı Yıkama Fabrikası

   13 Şubat 2021 - 12:27

   Teşekkür ederiz Naim bey kaynarca halıyıkama yorumlar için. Sağlıklı mutlu günler dileriz.

  • İnci Halı Yıkama Pendik

   13 Şubat 2021 - 12:44

   Değerli Yorumunuz ve bizi tercih ettiğiniz icin Teşekkur ederiz.Pendik Halı Yıkama firması olarak en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

   • Yaseminakalan

    13 Şubat 2021 - 22:41

    inci hali yıkamadan cok memnunum cevremde ki akrabalarımada tavsiye ediyorum yıkamaları sorunsuz tertemiz ve gununden once geliyor herkese tavsiye ederim inci hali yıkamaya tesekkür ederim “favorimsin” INCI HALI YIKAMA??

 • Semih

  12 Şubat 2021 - 20:38

  Yıkamalarından çok memnun kaldım
  Halılarım çok kirli idi tertemiz oldu herkese tavsiye ederim Pendik halı yıkama teşekkürler işlerinde gerçekten çok iyiler

  • Belgin

   12 Şubat 2021 - 12:50

   Yıllardır halılarımı onlara teslim ederim tertemiz ve güvenli ilgileri de ayrı sağolsunlar… Hızlı olmaları ayrı bir güzel hayırlı işler bol kazançlar dilerim

 • Nagehan

  13 Şubat 2021 - 19:43

  Senelerdir halılarımı verdiğim Kaynarca halı yıkama ekibini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Yoruma kapalı.