Pendik Koltuk Yıkama

Koltuklar kaliteli ve rahat yaşam sürmemiz için kullandığımız eşyalarımızdan bir tanesidir. Günümüzün büyük bir kısmını koltuğumuzda geçiririz. Televizyon izlerken, yemek yerken, dinlenirken gibi bir çok kişisel aktivitemizi koltuklarımızda geçiririz. Ayrıca evimizde bizleri ilk karşılayacak olan eşyalarımızdır. Bu kadar samimi olduğumuz ve bolca vakit geçirdiğimiz koltuklarımızın temiz olması gerekir. Sağlığımız açısından ve evimizin temizliği açısından koltuk takımlarımızın temizliği çok önemlidir. Hiç kullanmasak bile tozlardan bile kirlenebilen koltuklarımız belirli periyotlar ile temizlenmelidir. Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak 3 ile 9 ay arasında periyotlar ile yıkanmalıdır.

Evde koltuk yıkama pek zahmetli bir iştir. Bir veya bir kaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca koltuğunuzun yapısına ve kumaşına göre de temizleyici seçmelisiniz. Yanlış temizleyici kullandığınızda, kalıcı lekeler bırakabilir, desenini bozabilir, rengini soldurabilir ve koltuğunuzda sarkmalar meydana getirebilirsiniz. Bunlar gibi sebeplerden ötürü koltuğunuzun profesyonel kişilerce yıkanması hem koltuk ömrü için hem de zamandan kazanmanız, büyük bir zahmetten kurtulmanız için önemlidir. Koltuk yıkamak eviniz için maliyet değil, evin temizliği ve sağlığınız için bir ihtiyaçtır. Sanılanın aksine koltuk yıkamak çok maliyetli bir iş değildir.

Koltukların yıkanması kaplandığı kumaşın cinsine göre farklılık gösterebilir. Deri kaplama, kadife kaplama, saten kaplama, kumaş kaplama ve bazı özel kaplamalar gibi farklı farklı koltuk kaplamaları vardır. Her biri kendi içinde farklı bir yıkama, temizleme konstrüksiyonu vardır. Doğru deterjan kullanımı, suyun derecesi, kullanılan köpük ve kullanılan vakum makinelerinin devirleri gibi bir çok parametre koltuk yıkanırken dikkat edilmesi gereken parametrelerdir. Bu hizmetlerin hepsini İnci Halı Yıkama, Pendik koltuk yıkama atölyemizde ve Kavakpınar koltuk yıkama atölyemizde sizlere  sunuyor. Koltuk yıkanırken gösterdiği titizliği  yıkadıktan sonrada gösteriyor. Kapalı ve kuru ortamda koltuklarınızı dinlendirerek kurumasını, yıkadıktan sonra nemli ve kötü kokmamasını ve tekrardan üzerinin tozlarla kirlenmemesini sağlıyor. İsterseniz evinizde de sizlere hizmet vermektedir. Profesyonel ekibi ve gerekli teknolojik makineleri ile sizleri ziyaret edebilir tüm prosedürleri evinizde bir kaç saatte koltuklarınıza uygulamakta ve temizliğini sağlamaktadır.

 

Türkiye  Halı Yıkamacılar Derneği tarafından koltuk temizleme işlemlerini A kalitesinde yaptığı belgelendirilmiştir. Tüm yıkama işlemleri İnci Halı Yıkama garantisi altındadır.